Účinné systémy pro kvalitní prostředí

Vzduchotechnika je technický obor zabývající se rozvodem teplého a studeného vzduchu. Nejčastěji se můžeme setkat se vzduchotechnikou v podobě klimatizace, ventilace, pomáhá také rozvodu tepla z kamen a krbů. Její využití je široké – od větrání bytových jader po rodinné domy, kanceláře až po výrobní haly, kde kvalitně uzpůsobená vzduchotechnika výrazně omezuje negativní vliv hluku v okolí velkých strojů, pomáhá zlepšit životní i pracovní prostředí přívodem čistého vzduchu.

Krbové ventilátory a mřížky

Efektivní spalování závisí na dostatečném přívodu vzduchu, který podporuje hoření a pomáhá distribuci tepla do vzdálených míst. Vzduchotechnika pro krby musí splňovat přísné nároky na odolnost a pevnost. Materiály musí především odolávat vysokým teplotám vzduchu, spaliny nesmí pronikat spoji do okolního prostředí. Kvalitně uzpůsobený systém dokáže zvýšit výhřevnost krbu i kamen, sníží náklady na ohřev a pomůže využít teplo i v dalších místnostech.

Sonovac, Isovac, Isosleeve

Dalším typem vzduchotechniky jsou hlukově a tepelně izolované hadice . Vzduchotechnika se nemusí nutně sestávat z pevných kovových dílů, může být řešená i z ohebných materiálů. Isosleeve je návlek, kterým se tepelně izoluje kruhové potrubí. Při modernizaci nebo úpravách starších systémů pomáhá snížit hladinu hluku a podílí se významně i na snížení tepelných úniků.

Plastový systém

Plastový systém je moderní řešení pro větrání v bytových prostorech, jako jsou např. kuchyně, koupelny, WC apod. Nabízí nám široké možnosti řešení vzduchotechniky, zahrnuje jak kruhové tak čtyřhranné profily a všechny prvky dohromady tvoří kompaktní celek. Jeho nespornou výhodou je snadná a rychlá montáž, nízká hmotnost a estetický vzhled.

Nebojte se změn, pokud instalovaný systém neodpovídá vyššímu zatížení nebo vykazuje menší výkonnost. Dobře uzpůsobená vzduchotechnika pomůže výrazně zlepšit vaše domácí i pracovní prostředí. Kvalitní díly prodlouží životnost celku a vám usnadní údržbu. Podílí se také na bezpečnosti provozu.

Firma Inkomo vzduchotechnika působí na trhu již 26 let a svým zákazníkům nabízí kompletní služby v oboru větrání a chlazení. Vše jak pro bytové, obchodní, kancelářské jednotky tak i pro výrobní, sportovní a skladové haly. Zajišťuje odborné poradenství, projekci, dodávku, montáž a servis VZT.
Kompletní sortiment vzduchotechnického materiálu je Vám k dispozici v kamenných prodejnách V Českých Budějovicích a Plzni nebo na webových stránkách.

Vybírat můžete ze široké nabídky plastových i pozinkovaných vzduchotechnických komponentů, mnoha druhů tvarovek, ventilátorů, mřížek, montážního příslušenství apod.

Zanechat komentář