Udělejte ze svého sídla nedobytný hrad díky instalaci kvalitních bezpečnostních dveří!

V současnosti si nikdo nemůže být ničím jistý. Proto se rozhodně vyplatí uvažovat o tom, jak zajistit co největší bezpečnost vlastní nemovitosti. Montáž bezpečnostních dveří je v takové chvíli jedním z významných kroků. Co všechno musíte vědět předtím, než si bezpečnostní dveře objednáte, a jak vůbec samotná montáž probíhá?

Pro instalaci je nutné mít parametry šířky dveří a typu zárubně

Nejdříve je nutné znát šířku dveří a typ zárubně. Tyto údaje sice znát nemusíte, pak ale musíte počítat s tím, že firma, u které si dveře objednáte, provede obhlídku přímo u vás. Nemusí to být vůbec na škodu. Technik z dané společnosti si většinou bezplatně nutné údaje sám zjistí a změří, přičemž na jejich základě vám vypracuje cenovou nabídku.

Když nové dveře, tak nové zárubně!

Samotná montáž bezpečnostních dveří pak začíná již odstraněním dveří starých. Doporučuje se odstranit rovněž zárubně a pořídit si nové. Je to sice práce navíc, ale dosáhnete větší bezpečnosti i ideálních protihlukových a tepelně-izolačních vlastností.

Typické znaky kvalitních bezpečnostních dveří

Jak poznáte kvalitní bezpečnostní dveře? Určitě by měly mít ocelovou konstrukci s natavenou kvalitní dekorativní fólií. Na bočních a horní straně konstrukce musí disponovat bezpečnostními čepy, jejichž zásluhou nemohou být dveře vysazeny z pantů. Neopomíjejte také bezpečnostní zámky a kování. Zámky byste měli mít dva – centrální pak není tolik zatěžován. Ve chvílích, kdy jste doma, totiž můžete používat přídavný horní zámek, jenž je vybaven vrtulkou, která dovoluje zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.

Nepodceňujte situaci a objednejte si kvalitní bezpečnostní dveře co nejdříve. Váš majetek bude lépe chráněn a vy budete mít díky tomu příležitost mnohem klidněji spát!

Zanechat komentář