Přehled a pořádek

O tom, že úložného prostoru není nikdy dost, se snad přesvědčil v průběhu života každý. Předměty související s volnočasovými aktivitami, ale i s běžným provozem každé domácnosti mají nepříjemnou vlastnost a v průběhu let se nepříjemně kupí, rostou a hromadí. Co se v dobách “svobodných” vešlo do jedné skříně v garsonce, na to o pár let později nestačí samostatná komora a s rozrůstající se rodinou leckde ani půda a sklep dohromady.
K tomu, abychom zahnali nepříjemný chaos na ústup a v úložných prostorech zavládl přehled a pořádek, nám mohou značnou měrou dopomoci dnešní výrobci nábytku, vestavěných skříní a úložných programů. Základem samozřejmě zůstává určitý vyčleněný prostor v rámci bytu. Kde není nadbytečného místa, je možné využít například výklenek, prostor pod schody nebo pod zvýšeným stropem.

Vestavěné skříně se vyrábí na míru – tvar a velikost prostoru nerozhoduje. V každé moderní šatní skříni už dnes najdeme kompletní “vnitřní svět” drátěného programu, který přímo vybízí k uložení a roztřídění všech složek šatníku. A pokud nechceme daný prostor napevno zastavět vestavěným nábytkem, nabízí se mnoho možností využití mobilních a variabilních systémů, využívajících polic, kontejnerů a posuvných košů a skříněk na kolečkách. Tento program, stejně jako policové systémy, lze velmi praktický využít při zařizování samostatné šatny, dílny nebo technického zázemí bytu či domu.

Samotné uspořádání úložného prostoru a praktické využití místa je totiž jednou ze základních podmínek úspěchu. A právě zde se nejvíce projeví výhody ucelených systémů – soustav polic, věšáků, košů, kontejnerů a háčků ……, které bez nadsázky využívají každý centimetr volného místa. Obsahují speciální boxy, úchyty a přihrádky na jednotlivé druhy skladovaných předmětů a vnášejí tak do jejich ukládání přehlednost a pořádek.

Zanechat komentář