Umělý kámen do interiéru

Umělý kámen do interiéru je dokonalá imitace přírodního kamene. Ve světě moderního bydlení je velmi oblíbený a vyhledávaný. Jeho vlastnostmi je velmi dlouhá životnost, stabilnost a trvalost. Díky svému unikátnímu vzhledu přebuduje váš interiér na luxusní a zvýší díky tomu i hodnotu nemovitosti. Umělý kámen je směs jemné kamenité drti, odlehčeného betonu a speciálních pojiv. Umělý kámen často imituje břidlici, opuku, pískovec, mramor. Obklady se vyrábějí pravidelné, kdy na sebe jednotlivé obklady navazují bez nutnosti spárování nebo nepravidelné, kdy je lze mezi sebou jakkoliv kombinovat. Můžete si jednoduše vytvořit dvě odlišné plochy. Tato varianta vyžaduje spárování.

Jak se umělý kámen do interiéru vyrábí

Umělý kámen do interiéru se vyrábí v polyuretanových formách, které vznikají odléváním skutečných přírodních kamenů. Díky tomu se dosáhne přírodního vzhledu. Každý obklad je vylit do stovek forem. Speciálně upravená betonová směs se nalije do pružných forem a hotový výrobek se v sušičkách nechá rychle dozrát. Aby bylo docíleno originálního vzhledu každého kousku kamene, dobarvují se ručně.

Využití

Umělý kámen do interiéru a jeho využití se odvíjí od použitého materiálu – sádra nebo beton. Umělý kámen můžete použít na dobře upravené svislé stěny v interiéru i exteriéru. Jako dekorativní prvky ho můžete umístit také na zahradě. Umělý kámen můžete řezat, frézovat a při vysokých teplotách také různě tvarovat. Umělý kámen najdete nejen v domácnostech, ale využívá se také v bankách, kancelářích, hotelech i restauracích. Využít se však dá také v laboratořích i nemocnicích. V domácnostech ho využijeme na kuchyňské linky, obklady, parapety. Lze ho spojovat neviditelnými spárami a vytvořit si tak velmi luxusní design vaší kuchyně či koupelny.

Výhody

Umělý kámen do interiéru zvýší finanční i estetickou hodnotu dané nemovitosti, má velmi dlouhou životnost. Mezi další výhody patří nízké náklady při pořízení a použití zdravotně nezávazných materiálů. Velmi snadno se udržuje, nečistoty stačí umýt čistou vodou. Povrch kamene je nenasákavý, odolný vůči bakteriím, netvoří se na něm skvrny.

Žádný komentář

Zanechat komentář