Vestavěný nábytek

Zatímco dříve byl vestavěný nábytek doménou spíše předsíní a malých chodeb, dnes se směle přesouvá i do centrálních obytných částí domů. Jeho nespornou výhodou je maximální přizpůsobivost jakémukoliv prostoru v bytě. Tomu napomáhají moderní prvky, které designéři a konstruktéři do systémů vestavného nábytku zabudovali – výsuvné korpusy, pojízdné zásuvky, drátěné programy, tlumené dojezdy a další.

Vestavby se tak uplatní jako úložné prostory na šatstvo, velké a nevzhledné domácí spotřebiče, lůžkoviny, knihovničky, sezónní věci a podobně. Ideální místo pro jejich využití je v malometrážních bytech nebo domech, tam jsou oblíbené zejména výsuvné systémy, které svou praktičností a lehkostí manipulace daleko předčí klasické skříně.

Pokud se ve vestavěném nábytku najdete, dejte pozor na jedno zásadní “ale”. Spočívá v dokonalé přípravě stavby, což znamená absolutně rovnou podlahu, stěny i stropy včetně skutečně pravých úhlů. V případě nedodržení uvedených podmínek se můžete většinou s tímto nábytkem rozloučit.

A jaké jsou módní trendy vestavného mobiliáře? Váš nábytek půjde s dobou, pokud posuvné nebo skládací dveře obohatíte barevným sklem a samotné skříně budou oblečené do pastelové žluté, fialkové, nebo bledě modré barvy. Jiskru jim dodá osvětlení. To je vhodné zejména u úložných prostor větších rozměrů. Nejjednodušším řešením jsou bodová světla nad horní kolejnicí, které se rozsvítí detektorem pohybu, nebo vypínačem. Pro individuální osvětlení každého oddílu zvlášť jsou pak vhodné zářivky umístěné na spodní straně polic.

Zanechat komentář