Výhody epoxidových podlah

Epoxidové nátěry jsou vysoce kvalitní nátěry na stěny do interiéru. Poskytují vysokou tvrdost, odolnost proti obrusu a povětrnostním podmínkám. Jsou odolné vůči kyselinám, zásadám, ropným produktům, rozpouštědlům, mořské vodě, atd. Používají se jako ochranné a dekorativní nátěry na stěny. Mohou se aplikovat na cementové podklady jako beton, omítky, cementové malty nebo potěry, ale i na kovové povrchy. Jsou vhodné jako nátěry průmyslových podlah garáží či autoservisů.

Extrémně pevný povlak

Aby nevznikl nějaký zmatek v souvislosti s epoxidovými podlahami, třeba si uvědomit, že jde o nátěr, a tedy žádné malování. Některé barvy obsahují pouze malé procento epoxidu, které se do nich vmíchává. Tím se docílí vyšší odolnost oproti standardním barvám, stále se však jedná o malování. Takto upravené barvy se zvyknou nazývat i epoxidové nátěrové hmoty. Na rozdíl od barvy, která podléhá procesu sušení, při podlahách z epoxidu je zahájen vytvrzovací proces. Výsledkem je povlak mnohem silnější než barva.

Výhody epoxidové podlahy

To, co dělá epoxidový nátěr jednou z nejkvalitnějších podlahových úprav, je také odolnost vůči nárazům, otlučením, chemikáliím a skvrnám. Podlahu tvoří buď epoxidový, nebo polyuretanový základ. Směsí částí vznikne látka, která okamžitě tvrdne a výsledkem je hladká a pevná hmota. Kromě toho mají skvělou těsnící schopnost, a tedy nenasávají a nepropouštějí vodu. Snadno se čistí a udržují. I když by se mohlo zdát, že epoxidová podlaha bude kvůli svému lesku kluzká, k dispozici jsou různé protiskluzové alternativy.

Aplikace podlahy

Nanášení epoxidového nátěru vyžaduje dobrou přípravu terénu, ale v konečném důsledku se dá nanášet na starý i nový beton. Kvalitní lité epoxidové podlahy zahrnují ve většině případů několik vrstev, aby se zajistil odolný povlak. Zkušený tým WePLAST dokáže nanést nátěr velmi expresně, přičemž podlahu můžete začít využívat již 24 hodin od aplikace. Výhodou lesklé epoxidové podlahy je také její schopnost odrážet světlo. I tmavá garáž se může díky ní rozjasnit. Více informací nalezete na stránce www.weplast.cz

Zanechat komentář