Vyšperkujte svoji zahradu okrasnými kameny

Kameny se díky svému přírodnímu vzhledu hodí náramně jako okrasný prvek prakticky do všech zahrad.

Při výběru a umístění je však nezbytné dodržet několik zásadních pravidel. Pokud tak neučiníte, vzhledu samotné zahrady ve finále nakonec výrazně uškodíte.

Jak vybrat kámen do vaší zahrady

Kamenů, kterých lze využít jak okrasný prvek do vaší zahrady, je spousta. Různé barvy a velikosti najdete v každém zahradnictví. Okrasné kameny do zahrad Praha nabízí i společnost Kámen Donát.

Ti mají v nabídce například solitéry, valounky nebo kačírky. Než se pustíte do samotného výběru, je potřeba si jej důkladně promyslet. Na celkový vzhled má vliv i velikost zahrady.

Čím menší zahrada, tím více byste měli kameny šetřit. Taktéž dbejte na sladěnost. Sjednocená volba okrasných kamenů navodí duševní klid a harmonii, díky které se budete cítit ve své zahrádce příjemně. Nezapomeňte, aby zvolený typ kamene zapadal přesně do vašeho stylu.

Kam je umístit?

Pakliže přemýšlíte, kam s okrasnými kameny, jistě vás napadnou například cestičky. Zde je okrasný kámen opravdu vhodným doplňkem, a to i díky svým odolným vlastnostem, co se týče vlivu počasí i případné zátěže. Vybírejte ale kameny s hrubým povrchem, protože při dešti či v zimě sníh zapříčiní kluzký povrch, který může vést k neočekávaným pádům.

Okrasné kameny se hodí například i do skalek a záhonů, ve kterých můžete rozdělovat třeba invazní typy bylinek. Nejsou to ale jediná místa. Mezi další mohou patřit i terasy nebo interiér. Rozmanitost je velká a záleží na vašich požadavcích.

V konečném důsledku si ale nechte poradit od zkušených zahradníků. Kupříkladu firma Kámen Donát – okrasné kameny Praha má s aplikováním drobných okrasných kamenů bohaté zkušenosti, které vám následně přetaví do praxe.

A co vy? Kam rádi umisťujete své okrasné kameny?

Zanechat komentář