Výstavba vysněného rodinného domu potřebuje svůj čas

Stavba rodinného domu vyžaduje nejenom spoustu financí, ale i času. Rozhodně si nemyslete, že zadáte své představy stavební firmě a už se o nic nemusíte starat. Ano, stavební firma se postará o celkovou stavbu a dokumenty s ní spojené, ale i přes to vyžaduje vaši asistenci. Hlavní činnosti budou totiž na vás. Vy se musíte shodnout na tom, jak by váš nový vysněný rodinný dům měl vypadat. Variant existuje několik. Máte zájem o stavbu rodinného domu podle katalogu? To znamená, že si pouze ukážete na již hotový dům a ten v konečném důsledku také dostanete. Další možností jsou vlastní návrhy a představa. Tento balíček vás bude stát nejspíš více, protože je potřeba zapojit projektanty.

První fáze před stavbou rodinného domu

Jistě s námi budete souhlasit, že stavbu musí stavební firma provést na vámi zakoupeném pozemku. Jestliže nejste ani v této fázi, pak máte co dělat. Nákup pozemku je velmi složitým procesem a najít ten vhodný někdy zabere pár měsíců. Z tohoto důvodu vybírejte stavební firmu až v době, kdy máte vše téměř připravené. Jakmile už jste touto fází prošli, je potřeba se na stavební firmy podívat různě po internetu nebo se poptat svých známých. Ti vám mohou dobře poradit a vy tak nebudete muset řešit žádné větší potíže při stavbě svého domu. Se stavební společností nezapomeňte uzavřít smlouvu, kde by se měly nacházet veškeré právní a důležité body.

Je pozemek připravený?

Vraťme se ale k bodu, kdy máte zakoupený pozemek. Někdy to tímto bodem zdaleka nekončí. Musíte zjistit, zda je vaše plocha pro stavbu rodinného domu plně připravena. Co to znamená? Obsahuje všechny povinné inženýrské sítě? Ty umožňují v rodinném domě využívat elektřinu, plyn, kanalizaci a vodu. Bez těchto náležitostí by stavbu nemohla stavební společnost vůbec začít.

Seriózní firma se vám postará o stavební povolení

Máte-li vybranou kvalitní a seriózní firmu, postará se vám s největší pravděpodobností o všechny dokumenty, mezi které patří i stavební povolení. O to se musí žádat v případě, že bude stavba větší, než 150 m2. Jestliže plánujete rodinu a rodinný dům na celý život, bude tato kategorie i váš případ.

Zanechat komentář