Využití půdních prostor

Nevyužité půdní prostory lze v činžovních domech přestavět na kanceláře, prádelnu, kde můžete nainstalovat třeba mandl nebo jako půdní byt.

V rodinném domě je možno nevyužitou půdu přestavět na prádelnu či sušárnu, kancelář, půdní byt nebo fitcentrum.

Skvělým řešením je přestavět půdu na dětskou hernu či tělocvičnu nebo dokonce dílnu. Za tímto účelem můžete vyzkoušet nové izolační podlahy a nejrůznější barevné nástřiky. Dětskou hernu můžete vybavit nejrůznějšími domečky, skluzavkami či průlezkami. Fantazii se meze nekladou.

Díky domácímu planetáriu si můžete pořídit na půdě domácí hvězdárnu. Do volného prostoru můžete také umístit kvalitní teleskop. Pro astronomy začátečníky se také výborně hodí astronomický dalekohled. Pokud pořídíte kvalitní dalekohled, můžete s ním sledovat vzdálené předměty, okolní krajinu, zvířata i noční planetu.

Bydlení v podkroví není vhodné jen pro jednotlivce, ale pokud je obývací plocha dostatečně velká, je ideální také pro rodiny s dětmi.

Půdní byt

V rodinném i činžovním domě můžeme využít půdní prostory k bydlení. Před začátkem samotné půdní výstavby je potřeba počítat s několika aspekty:

  • jaký je stav střechy a střešní krytiny
  • jaká je nosnost stropní i podlahové konstrukce
  • pokud jde o půdu v činžovním domě s více než čtyřmi patry, je také nezbytné zřídit výtah

Při výstavbě půdního bytu je vhodné využívat komplexní stavební systémy, které můžeme vzájemně doplňovat. Při dodatečné nosnosti stropu lze využít i Ytong.

Stavba půdního bytu je oproti stavbě rodinného domu mnohem levnější. Není potřeba vyřizovat inženýrské sítě, provádět hydrogeologický nebo radonový průzkum a další. Na stavbu půdního bytu je potřeba použít kvalitní materiály s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Nezapomeňte, že střešní okno a osvětlovací plocha má představovat alespoň desetinu půdorysné plochy místnosti.

Zanechat komentář