Z jakého materiálu je ideální kuchyňský nábytek?

Je všeobecně známo, že kuchyňský nábytek patří k nejzatíženějšímu vybavení bytu, když musí odolávat značné mechanické zátěži, současně je vystaven i různým změnám teplot a vlhkosti.

Také každodenní zavírání i otevírání kuchyňských dvířek a užívání kuchyňské linky podrobuje tento nábytek námaze. Jaký materiál je s přihlédnutím k těmto okolnostem vhodné pro kuchyňské linky doporučit?

Kuchyně z lamina vynikají cenou i bezúdržbovostí

Mezi běžný materiál užívaný pro kuchyňské sestavy se řadí lamino. Setkat se s ním je možné především v mladých rodinách, přičemž hlavní důvod je ten, že je cenově dostupné.

Další předností je skutečnost, že lamino není nijak náročné na údržbu a na našem trhu je dostupné v různém množství dekorů. Majitelé kuchyní z lamina si pochvalují i jejich tvarovou stálost, značnou odolnost vůči opotřebení, působení vlhka a otěru.

Foliované kuchyně umí věrně imitovat dřevo

Finančně dostupné jsou také foliované kuchyně. Jejich oblíbenost je zapříčiněna tím, že vynikají vysokou teplotní i vlhkostní odolností, světlostálostí, mají dlouhou životnost a jsou lehce udržovatelné.

Přední plochy sestav lze rozličným způsobem plošně tvarovat. Pořizují se i lidé, jejichž snem jsou kuchyně ze dřeva, protože dnes již se vyrábí foliované kuchyně, které jsou od nich prakticky nerozeznatelné.

Kuchyně z masivu představují klasiku

Připlatit si zákazníci musí za kuchyně zhotovené z masivu. Tento klasický materiál má schopnost dodat kuchyni teplo a útulnost. Jedná se o klasiku, která bude vždy zdrojem obdivu návštěv.

Lakované kuchyně jsou právem žádané

Mezi luxusnější provedení patří rovněž lakované kuchyně, jež jsou na trhu velmi žádané. Je přitom lhostejné, jestli zákazníci volí mezi kuchyněmi s vysokým leskem či matným vzhledem.

K přednostem lakovaných kuchyní je nutné počítat jejich nenáročnou údržbu.

Jestliže právě o pořízení nové kuchyně uvažujete, rozhodně se vyplatí navštívit internetové stránky společnosti Nábytek Natali, kde si můžete v klidu projít její pestrý katalog.

Zanechat komentář