Zajišťování spojů s produkty Loctite ve 3 pevnostních stupních

Zajišťování spojů nové generace, tak bychom mohli nazvat výrobky, které nahrazují tradiční mechanické zajištění spojů. Každodenně v našem okolí využíváme výrobky, které obsahují nespočet závitových a dalších spojů. Právě závitové spoje, tedy šrouby, jsou nejčastějším řešením rozebíratelných a přitom velmi bezpečných spojů dvou volných částí. Právě u těchto spojů je důležité udržet předpětí.

Většina šroubů časem povolí vlivem ztráty předpětí. Právě tomu zamezíte takzvanými zajišťovači spojů. Samovolné povolení může být v některých případech extrémně nebezpečné.

Zajišťovače spojů Loctite jsou jednosložková lepidla, která dokonale vyplní spáry mezi spojovacími plochami v okolí spoje. Po vytvrzení za nepřístupu vzduchu vytvoří pevnou, vysoce odolnou, ale zároveň plastickou hmotu. Tím se i do budoucna zamezí změnám ve struktuře spojů. Právě spoje posílené zajišťovačem jsou mnohem více odolné i proti vibracím, otřesům, namáhání a podobně.

Loctite 222 pro běžné upevnění

Tento zajišťovač spojů je určen pro běžné zajišťování a těsnění závitových spojů, které vyžadují snadnou demontáž v budoucnu. Vhodný je pro zajištění stavěcích šroubů a závitů především malého průměru. Právě díky možnosti snadné demontáže za pomoci pouze ručního nářadí, není při použití Loctite 222 garantována vysoká pevnost. Slouží spíše jako běžná pojistka proti uvolnění.

Těsnění trub závitů

Loctite 243 pro středně-pevnostní zajištění a Loctite 270 se zárukou extrémní pevnosti

Loctite 243 už nabízí podstatně lepší zajištění. Jeho použití je univerzální, hodí se tedy na většinu spojů a zajišťuje střední pevnost. Jeho odolnost vůči vibracím, otřesům či namáhaní je samozřejmě mnohem větší, ale po aplikaci a vytvrzení se spoj těžce rozebírá. Přesto je určen převážně na šrouby, matice a svorníky.

Pro trvalé a extrémně pevné zajištění i vysoce zatížených spojů proti samovolnému uvolnění slouží Loctite 270. Tento zajišťovač spojů nabízí skutečně nejpevnější řešení, ale vyplatí se použít jen u spojů, které nemají být nikdy v budoucnu uvolněny. Jedná se skutečně o jeden z nejpevnějších zajišťovačů spojů na trhu.

Zanechat komentář