Žaluzie do plastových oken

V rámci rekonstrukce či plánovaných úspor za vytápění jste vyměnili stará okna za plastová ? Je vhodné namontovat do nich žaluzie do plastových oken. Nabídka okenních žaluzií je opravdu široká. Před nákupem je potřeba řádně žaluzie zaměřit. Pokud si nevíte rady, firma specializovaná na výrobu a montáž žaluzií vám je ochotně zaměří a poradí s výběrem.

Proč namontovat žaluzie do plastových oken

Žaluzie patří nejoblíbenější stínicí techniku. Mají několik výhod: první je především nízká pořizovací cena, opravdu dlouhá životnost a jejich spolehlivá funkčnost. Žaluzie do plastových oken se ovládají jednoduše, můžete si vybrat z mnoha barev a velikostí. Řada firem vám vytvoří žaluzie na míru i do atypických oken. Jedním z nejoblíbenějších moderních materiálů jsou dřeva, hliník i látky odpuzující prach. Vzhled žaluzií můžete sladit s celým interiérem.

Vertikální žaluzie

Největším hitem v žaluziích jsou vertikální žaluzie. Tímto elegantním řešením zastíníte nejen plastová okna, ale i nejrůznější prostory. Můžete jimi dokonce rozdělit i místnost. Vertikální žaluzie do plastových oken nabízejí velmi atraktivní design a z hlediska pořizovacích nákladů jsou levnější než pořízení závěsů. Vertikální žaluzie se vyrábí z látek, ze dřeva, plastu. Lamely mohou být také ze skelného vlákna nebo kovové.

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie do plastových oken nabízejí snadnou montáž, jednoduchou obsluhu, širokou škálu barev i materiálů.

Jak správně zaměřit žaluzie

Žaluzie do plastových oken je potřeba správně zaměřit. Jdeme na to:

Pro správné zaměření vertikální žaluzie zaměřte šířku a výšku světlosti otvoru v okenním křídle. Žaluzii zaměřte z vnitřní strany pokoje.

Hloubku zasklívací lišty je důležité zaměřovat u oken s hloubkou zasklívací lišty 18 mm.

Šířku měříme těsně u skla od levé vnitřní hrany zasklívací lišty včetně těsnění. Měříme ji nahoře, dole i uprostřed. Šířka bude nejmenší naměřený rozměr. Při nakupování žaluzií uberte 2-4 mm z naměřeného rozměru.

Výšku měřte těsně u skla na obou stranách křídla. Výška žaluzie v zavřeném stavu bude nejmenší rozměr.

Zanechat komentář