Zateplování oken

Lidé si ve valné většině myslí, že zateplování oken je zateplení mezer mezi rámy a jednotlivými křídly. Tyto úpravy zajistí udržení tepla nedostatečně. K největším únikům dochází skrze původní zasklení.

Zateplování oken izolačními dvojskly

Chcete-li zateplit okna opravdu účinně, je potřeba vyměnit nevyhovující sklo za nové izolační dvojsklo. Zateplení oken vám přinese úsporu 40- 60% z celkových nákladů na energie. Díky zateplování oken se navíc sníží jejich orosení a zlepší se zvuková izolace.

Vyměnit nebo zateplit ?

Řešíte otázku zda okna nechat zateplit nebo rovnou vyměnit ? Každá varianta má své pro a proti. Výměna oken je finančně nákladná a také časově náročná, nehledě na nepořádek, který po bourání oken zůstane.

Zateplování oken speciálním izolačním dvojsklem je finančně méně nákladné řešení a příjde vás asi na 40% nákladů investovaných do výměny oken.

Na zateplení dodatečnou montáží nemusíte vyběhávat stavební povolení a okna se nemusí bourat. Zateplení oken se díky neměnnému vzhledu hodí i pro historické budovy a památky.

Zateplení na nová plastová okna

Máte plastová okna teprve několik let ? Před 5-10 lety se na okna montovala dvojskla s koeficientem prostupu tepla U = 2,8 W/m2K. Dnes se už takovéto sklo hodnotí jako nevyhovující a s nedostatečnou tepelnou izolací, která nevyhovuje normám.

Tabulku dvojskla u těchto plastových oken můžete nechat zateplit. Zateplování oken můžete provést výměnou skel za izolační s koeficientem prostupu tepla U= 1,4 W/m2K, až po 0,7 W/m2K. Tato výměna je možná u všech typů oken včetně střešních a eurooken.

Postup

Nabízíme vám jeden z postupů jak probíhá zateplování oken:

  • Vyškolený pracovník musí nejdříve zjistit v jakém stavu jsou okenní rámy a zaměřit velikost okenní plochy pro zasklení.
  • Firma vyrobí nové izolační sklo
  • Poté řemeslníci vyjmou původní skla z oken a na jejich místo upevní izolační dvojsklo nebo trojsklo.
  • Přechody mezi profilem a rámem se musí utěsnit speciálním tmelem. Vhodné je také utěsnit spáry mezi okenním křídlem a rámem.

Zanechat komentář