Značka: “Práce z domova”

Chodit každý den do práce a přitom zůstat doma má své výhody i nevýhody. Tou lepší stránkou může být možnost zařídit si pracovní prostor podle své libosti bez ohledu na firemní kulturu či zvyklosti. Určité pravidla bychom však při budování domácí kanceláře dodržet měli. Práce půjde “více od ruky”, pokud vytvoříme příjemné, funkční a ergonomicky správně vyřešené pracovního prostředí. Počítač s příslušenstvím, pracovní stůl a židle – základ snad každé současné pracovny.

Pokud se zastavíme u počítače, měli bychom věnovat pozornost zejména umístění monitoru, které má zásadní vliv na uvolněnost krční páteře. Správně umístěný monitor poznáme podle toho, že první řádek textu najdeme v úrovni kořene nosu. Pro optimální pokud zdraví šetrné manipulaci s myší by mělo předloktí položené na pracovní ploše svírat v loketním kloubu 90 °.38850-elegantni-nabytek-do-pracovny-diandra-v-dekoru-dubu-nelson

Abychom se vyhnuli syndromu karpálního tunelu, měli bychom stejně zajistit pohodlné opření myší zatěžovaného zápěstí. K tomu slouží speciální gelové podložky fixující právě nejvíce namáhanou část ruky ve správné poloze. Před klávesnicí by mělo zůstat zhruba deset centimetrů volného prostoru pro oporu předloktí, což umožňuje práci rukou bez nežádoucího svalového napětí.

Posledním a neméně důležitým článkem pracovny je židle. Ten, kdo doma opravdu pracuje za stolem ví, že na jeho výběru odvedený výkon vskutku záleží. Židle by měla kromě možnosti nastavení výšky sedáku a opěradla (nutné pro podepření bederní páteře) podle vaší postavy především dovolit takzvané dynamické sezení. Jde o možnost změnit polohu horní části těla včetně zajištění přirozeného prokrvení svalů.

Pro zdravé sezení jsou tedy vhodné židle, které vládnou individuálně nastavitelnou mechanikou reagující na hmotnost i výšku uživatele. Nepatří mezi levné kusy nábytku, ale investice do pohodlného a zdravého posezení se v práci jistě odrazí.

Zanechat komentář