Znáte různé druhy zárubní?

Nelíbí se vám zárubně vašich dveří? To dnes není žádný problém a na internetu jistě bez větších problémů naleznete společnost, která vám je spolehlivě vymění.

Ještě předtím byste se ale mohli zamyslet nad tím, jaké zárubně vlastně chcete. Na následujících řádcích se máte příležitost seznámit s nejužívanějšími druhy zárubní.

V interiérech českých bytů se je možné nejčastěji setkat s obložkovými zárubněmi

V interiéru jsou nejobvyklejší obložkové zárubně. Jejich výhodou je především skutečnost, že svým vzhledem perfektně dotvoří dojem montovaných dveří a současně mohou i barevně ladit s dveřním křídlem.

Obložkové zárubně bývají nejčastěji zhotoveny z MDF, dřevotřísky či masivu. Dnes již je samozřejmostí vybavení zárubní zafrézovaným těsněním, jež do značné míry navyšuje komfort používání dveří. Ty jsou díky tomu tišší.

Při přípravě otvorů na obložkové zárubně je nezbytné pamatovat na to, že jejich název je odvozen od slova obložit. Z toho plyne jediná věc. Okolo stavebního otvoru by mělo být takzvané zrcátko alespoň 5 centimetrů.

Obklad kovové zárubně může někdy zapříčinit problémy s průchodem dveřmi

Co si ale počít v okamžiku, kdy již je interiér bytu hotov a odstraňovat ocelové zárubně se nejeví jako ideální řešení?

V danou chvíli se často využívá obklad kovové zárubně.

Máte obavy, že po instalaci takového obkladu se znatelně zúží možnost průchodu dveřmi?

Zkušení výrobci jsou schopni garantovat, aby bylo zmenšení jen pouhé tři centimetry. Mezi ně bezesporu patří i společnost Rostra Dveře.

Vchodové dveře a rámová zárubeň patří k sobě!

Pro vchodové dveře je často využívána takzvaná rámová zárubeň. Ta bývá osazena do průchodu mezi stěny.

Velikost otvoru se odlišuje podle druhu dveří. Obecně je ale možné konstatovat tento fakt. Stavební otvor bývá zpravidla na šířku připravován o 20 cm širší než průchod a výška bývá větší o 10 cm.

Zanechat komentář